Офтальмологічна лабораторія-клініка

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в Livejournal

"«Швидкій допомозі» української офтальмології «Ю Ес ОПТИКС» - 25!", КП в Україні, 1008(9), 2019 :

10 жовтня 2019 р. Офтальмологічна лабораторія-клініка «Ю Ес ОПТИКС» відсвяткувала своє 25-річчя.

Ось уже чверть століття в Україні успішно працює спільне українсько-американське підприємство Офтальмологічна лабораторія-клініка «Ю Ес ОПТИКС». Причому всі ці роки компанія веде свою діяльність без помітної підтримки з боку держави. Хоча спочатку було багато обіцянок - як з боку президента Леоніда Кравчука, так і з боку міністрів охорони здоров'я і економіки. Однак прийшов новий президент, змінилися міністри, а обіцянки так і залишилися обіцянками. Ось тільки головний офтальмолог Украіни професор Микола Маркович Сергієнко до кінця своїх днів залишався вірним «Ю Ес ОПТИКС», будучи науковим консультантом лабораторії. Створені ним нові моделі інтраокулярних лінз і імплантів знайшли широке застосування не тільки в Україні, а й далеко за її кордоном.

picture

Девіз компанії: «Допомогти людині знову сприйняти світ у всій повноті його фарб».

ТІЛЬКИ ФАКТИ

За період 1994-2019 рр. більш ніж 800 тис. пацієнтів України, Росії, Білорусі, Молдови, Казахстану, Грузії, Німеччини, Іспанії, Марокко, Таїланду, Венесуели відновили свій зір за допомогою лабораторії-клініки «Ю Ес ОПТИКС».

У липні 2004 року на Європейській Бізнес-Асамблеї (Мальта) продукція «Ю Ес ОПТИКС» завоювала золоту медаль якості.

Більш як 2000 інвалідам ВВВ, учасникам АТО, пенсіонерам вдалося безкоштовно відновити зір завдяки інтраокулярної лінзи «Ю Ес ОПТИКС».

У 2007 році в Оксфорді (Велика Британія) пыдприємству вручили міжнародний диплом «Європейський знак якості» «За досягнення високої якості продукції відповідно до європейських стандартів».

Випуск деяких широковживаних виробів «Ю Ес ОПТИКС» є збитковим для лабораторії, але їх не знімають з виробництва, вважаючи частиною благодійної діяльності компанії.

picture   picture
СЬОГОДЕННЯ

У період з 2014 по 2019 роки в «Ю Ес ОПТИКС» відбулася повна реконструкція - була проведена 100% -на заміна обладнання з впровадженням нового програмного забезпечення, що дозволило значно поліпшити якість продукції, що випускається.

Спільно з Інститутом очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова під керівництвом професора Станіслава Андрійовича Якименко сьогодні успішно проходять клінічні випробування КЕРАТОПРОТЕЗОВ для відновлення зору людини при серйозних травмах і опіках.

За цей період також розширився і асортимент компанії. Були успішно впроваджені такі види продукції, як:

  • ірис-ретрактори - призначені для розширення зіниці під час проведення складних операцій;
  • інжектор - використовується для імплантації гнучких інтраокулярних лінз.

Спільно з англійською компанією Contamac зараз проводяться технічні та клінічні випробування гідрофобні інтраокулярних лінз нового покоління.

При цьому єдиний в Україні виробник інтраокулярних лінз Офтальмологічна лабораторія-клініка «Ю Ес ОПТИКС» на сьогоднішній день виробляє не тільки лінзи, які не поступаються за характеристиками і якістю зарубіжним аналогам, але й інтракапсулярні імпланти, а також високоякісний атравматичний шовний матеріал, споживачами якого є пологові будинки, відділення щелепно-лицьової, загальної хірургії та нейрохірургії (для зшивання судин).

З ІСТОРІЇ

Зародилося виробництво в 1994 році, коли НВП «Інком-Україна» на чолі з Анатолієм Муштуком - за підтримки головного офтальмолога МОЗ України Миколи Сергієнка - підписало з компаніями Lenstek Corp. і Meta Inc. в США угоду про створення першої в історії України лабораторії з виробництва інтраокулярних лінз. А вже в 1995 році на високотехнологічному американському і японському обладнанні в Києві виготовили першу партію інтраокулярних лінз, призначених для відновлення зору при лікуванні катаракти, глаукоми та інших патологій зору.

picture   picture
РУКА ДОПОМОГИ

Ще в 2014 році - у зв'язку з 20 річним ювілеєм - керівництво компанії «Ю Ес ОПТИКС» прийняло рішення передати клінікам України БЕЗКОШТОВНО 2000 інтраокулярних лінз для інвалідів ВВВ, учасників АТО і пенсіонерів. Тоді ж було написано лист міністру МОЗ України Лазоришинцю В.В., а кількість запланованих до передачі інтраокулярних лінз погоджено з головним офтальмологом України професором Миколою Марковичем Сергієнко. Що ж в результаті? .. Так як «Ю Ес ОПТИКС» задля уникнення спекуляцій і шахрайства справедливо вимагала від клінік списки конкретних людей (прізвища, адреси, телефони), кому були безкоштовно імплантовані інтраокулярні лінзи, багато клінік відверто саботували цю акцію. Як результат: лише тільки понад 400 пацієнтам вдалося безкоштовно відновити зір (в той час як їх могло бути 2000!).

ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК

На адресу підприємства нерідко приходять листи подяки за надану благодійну допомогу. У їх числі - лист від заступника міністра охорони здоров'я України Олени Терещенко (за надані штучні кристалики ока для надання медичної допомоги населенню та постраждалим в зоні проведення АТО, учасникам ВВВ, а також інвалідам); від Запорізького обласного благодійного фонду «СВІТЛОЗІР» (за надані 20 інтраокулярних лінз для проведення операцій хворим з катарактою); від Стрижавської виправної колонії №81, за надання їм на благодійній основі 20 інтраокулярних лінз для корекції зору та багато інших.

picture   picture
Є ПРОБЛЕМИ

У це неможливо повірити, але за 25 років МОЗ України так і не знайшло часу ознайомитися з роботою унікального спільного українсько-американського підприємства Офтальмологічна лабораторія-клініка «Ю Ес ОПТИКС». Крім того, у компанії немає навіть власних виробничих площ - підприємство змушене орендувати приміщення в ІПММС Академії Наук України.

Підготувала Оксана МАРТИНЮК.