Офтальмологічна лабораторія-клініка

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в Livejournal

Операція по заміні помутнілого кришталика сучасним штучним триває 10-15 хвилин, і після неї немає необхідності перебувати в стаціонарі.

З віком катаракта, або помутніння кришталика ока, може розвиватись у будь-якої людини. Але якщо раніше це захворювання практично завжди закінчувалося сліпотою, то після того як винайшли штучний кришталик, хвороба перестала бути такою небезпечною.

Але операція є операція, і багатьох цікавить, чи можна взагалі без неї обійтися. На жаль, не можливо. Ліків, що дозволяють повернути прозорість кришталика або істотно уповільнити розвиток захворювання, не існує.

Катаракта - це помутніння, яке утворилося в кришталику ока. Воно може з'явитися як в зоні, через яку ми бачимо (по центру), так і на периферії кришталика. У першому випадку зір суттєво страждає вже на самому початку захворювання, а у другому погіршення настане тільки тоді, коли область помутніння досягне оптичної зони. З приводу того, як терміново потрібна операція, краще порадитися з лікарем. СВ наш час операція по заміні кришталика - факоемульсифікація - займає всього 10-15 хвилин і проводиться амбулаторно під місцевою анестезією. Основна перевага операції в тому, що за допомогою ультразвуку дисфункціональний кришталик перетворюють на емульсію і видаляють через мікророзріз розміром 1,5-3 міліметри. Через нього ж імплантують гнучку інтраокулярну лінзу. Розріз самогерметизується, тобто потреби у накладанні шва немає. Вже через два дні людина може повернутися до буденного способу життя!